×
Wyszukaj w serwisie
×

Przelewy krajowe

Szanowni Państwo, 

gwarantujemy szybkie i wygodne zarządzanie środkami finansowymi.

Rozliczenia międzybankowe:

W rozliczeniach operacji bankowych stosuje się  systemy elektroniczne w tym:

ELIKSIR Krajowej Izby Rozliczeniowej. Systemy te umożliwiają dokonywanie rozliczeń międzybankowych z wykorzystaniem elektronicznej transmisji danych, bez konieczności przesyłania dokumentów papierowych. Pozwala to na uznanie – prowadzonego przez inny bank – rachunku wierzyciela kwotą  przelewu jeszcze w tym samym dniu, a najpóźniej rano w dniu następnym.

SORBNET podobnie do systemu ELIXIR funkcjonuje w dniach roboczych, jest jednak systemem rozliczeniowym prowadzonym w sposób ciągły. W praktyce oznacza to, że przelewy bankowe dokonywane w dniach rozliczeniowych do godziny 15:00 są nawet w kilka, kilkanaście minut księgowane na rachunku odbiorcy.

SORBNET należy do systemów płatności wysokokwotowych prowadzonym przez Narodowy Bank Polski, należy do systemów rozliczanych w czasie rzeczywistym. Zaletą systemu SORBNET jest możliwość szybkiego przekazania środków na rachunek w innym banku.

Zgodnie z obowiązującym prawem, przelewy o wartości minimum 1 000 000 zł muszą być realizowane przez system SORBNET. Na życzenie klienta system może być także wykorzystany do realizowania przelewów na mniejsze kwoty.