×
Wyszukaj w serwisie
×

Ostrzeżenie !!!

Bank Spółdzielczy ostrzega !
Informujemy, że obecnie w Internecie funkcjonuje groźne oprogramowanie, które może stwarzać zagrożenie dla klientów korzystających z bankowości elektronicznej i mobilnej.

Zagrożenie dotyczy wszystkich banków na terenie Polski, a komunikat ma charakter informacyjny.

Działanie polega na tym, że haker jest w stanie zainfekować wirusem komputer, z którego klient realizuje swoje transakcje, podczas logowania do systemu. W takiej sytuacji system może wydłużać moment logowania (np. komunikat "Proszę czekać"), co powinno zaniepokoić klienta.

Podczas akceptacji przelewu należy zwrócić szczególną uwagę na numer rachunku beneficjenta transakcji i kwotę przelewu. Dla bezpieczeństwa Bank zaleca korzystanie z systemu operacyjnego, który ma wsparcie producenta np. Windows Vista, Windows 7, Windows 8 oraz z aktualnego systemu antywirusowego. Strona bankowości elektronicznej są szyfrowane, więc należy sprawdzić, czy adres strony jest poprzedzony pięcioma literami "https", a w oknie przeglądarki znajduje się symbol zamkniętej kłódki.

Prosimy o zachowanie ostrożności i ograniczonego zaufania w stosunku do każdej nietypowej sytuacji, która może zaistnieć podczas korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej.

Szczegółowe informacje na stronie Związku Banków Polskich pod adresem:
http://zbp.pl/dla-konsumentow/bezpieczny-bank/bankowosc-internetowa
 


Informujemy, iż w przypadku korzystania z bankowości elektronicznej ebanknet.bsprudnik.pl z systemu Microsoft Windows XP należy korzystać z innej przeglądarki niż Internet Explorer np. chrome lub mozilla. MS Windows XP jest systemem, który przestał być wspierany i jego zabezpieczenia nie pozwalają na bezpieczne logowanie do usługi.